25. Himnusz és Szózat a szavalóverseny

Létrehozva: 2023.12.11. 11:05
Módosítva: 2023.12.11. 11:38

Immár sokadik éve Karunk adott otthont szombaton a Himnusz és Szózat  Szavalóversenynek az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete szervezésében. Általános és középiskolások, egyetemisták és felnőttek kategóriájában közel száz résztvevővel zajlott a verseny.

De Negri Ibolya ünnepi köszöntőjével nyitotta meg az eseményt, majd Borsits H. Erika olvasta fel Kölcsey élete című tanulmányát. A budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem irodalomtörténésze dr. Havas Judit előadásában  hallhattunk gondolatokat Kölcsey Himnuszáról Nyújts feléje védő kart… címmel.

A megnyitó előadássort dr. Stachó László, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zenetudósának előadása zárta, amelyet Nemzeti énekeink születése címmel tartott, bemutatva és összehasonlítva egymással a Himnusz megzenésített változatait.

A szavalóverseny ezután két helyszínen vette kezdetét – az amfiteátrumában a Szózatot szavalók, a díszteremben pedig a Himnuszt előadók léptek fel.

A nívós zsűri elnöke dr. Havas Judit, tagjai pedig dr. Hózsa Éva, dr. Ágoston Pribilla Valéria, Dr. Némedi Imre, Hajvert Ákos és Fehér Anna voltak.

Az egyetemisták kategóriájában hallgatóink, Csernai Panna és Kovács Orsolya szavalataikkal osztott első helyezést értek el.

Gratulálunk nekik!

/B.B./