A hétvégén rendezik meg a XXI. Multimédia az oktatásban és II. IKT az oktatásban elnevezésű egyesített konferenciát Szabadkán, a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karon.
A kétnapos konferencia az Újvidéki Egyetem Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karának és a budapesti Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Multimédia az Oktatásban Szakosztályának közös szervezésében valósul meg.
Simonics István, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Multimédia az Oktatásban Szakosztályának alelnöke, a konferencia magyarországi szervezőbizottságának elnöke ünnepi köszöntőjében elmondta, hogy a Multimédia az oktatásban nevet viselő tanácskozást 2011 óta minden második évben külhoni magyar vidéken rendezik meg, így Csíkszereda és Kassa után, most Szabadkára esett a választás. Simonics kiemelte, hogy fontosnak tartják azt, hogy az esemény minden résztvevőjéhez eljussanak az ott elhangozott információk, így a konferencia előadásait szinkrontolmács segítségével két nyelven – magyarul és szerbül – is meghallgathatják a jelenlevők.
Jerasz Anikó, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke is köszöntötte az egybegyűlteket. A megváltozott digitális környezetről és az abban való helytállás fontosságáról beszélt.
A konferenciát Gulyás István, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Multimédia az Oktatásban Szakosztályának elnöke nyitotta meg. Kiemelte, azért is tartja fontosnak azt, hogy az idei konferenciának Szabadka ad otthont, mert ez által egy olyan területen is megjelenhettek, ahol eddig még nem volt alkalmuk. Mint elmondta, céljuk a Kárpát-medencei szakemberek összegyűjtése és alkalom nyújtása a tapasztalat- és információcserére, valamint az ismerkedésre.
Námesztovszi Zsolt, a II. IKT az oktatásban konferencia szervezője, a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar oktatója az IKT oktatás előnyeit a következőképpen foglalta össze: Az IKT előnye, hogy egy lebilincselő oktatási környeztet tud megteremteni, mindenképpen előnyös és változatos oktatást. Másrészről itt van az e-learning, ami az interneten történő tanulást, tanítást foglalja magába. Ez egy elsődlegesen költséghatékony megoldás, tehát nem kell a hallgatóknak utazniuk, otthon tudnak tanulni, internet segítségével, egy teljesen szabad időbeosztásban. Kiemelte továbbá, hogy nagyon változatos az előadóik köre: a közoktatásban és a felsőoktatásban dolgozó tanárok, a doktoranduszok mellett érkeztek például az egészségügyből és a felnőttoktatásból is.
A hétvégi konferencián mintegy 100 előadó munkájával és kutatásával ismerkedhetnek meg a jelenlévők, továbbá különböző műhelymunkákon is részt vehetnek.