28. EECERA konferencia

Létrehozva: 2018.08.31. 12:20 Módosítva: 2018.08.31. 12:22

Európa egyik meghatározó koragyermekkorral foglalkozó szakmai szervezete, az EECERA (European Early Childhood Education Research Association) 28. konferenciájának szervezési jogát – Magyarországon elsőként – a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara (Hajdúböszörmény) nyerte el. Augusztus 28–31. között Budapesten öt kontinens 62 országából érkező szakemberek által 188 előadás és 139 poszterbemutató mellett, 4 plenáris előadás hangzott el a konferencián. A tanácskozás témája: Kora gyermekkori nevelés – család és közösségek. A résztvevők száma elérte a közel 1000 főt. Szerbiát az Újvidék Egyetem Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karáról dr. Lepeš Josip és dr. Halasi Szabolcs képviselte Effects of longitudinal kinesiology activity on motoric and morphological development of preschool children című munkájával.